تجزیه و تحلیل کاربرد سیمهای مینای دندان با اتصال خود

September 28, 2021
آخرین مورد شرکت تجزیه و تحلیل کاربرد سیمهای مینای دندان با اتصال خود

1. قابلیت ماشین پذیری

 

سیم میناکاری چسب دار ، مانند سیم میناکاری معمولی ، دارای قابلیت ماشینکاری خوبی است که با بادپذیری ، شکل پذیری و قابلیت ورود قابل اندازه گیری است.ویژگی سیم پیچ به توانایی سیم پیچ در مقاومت در برابر آسیب های مکانیکی و آسیب های الکتریکی در فرایند سیم پیچ سیم پیچ اشاره دارد و سیم پیچ زخمی نزدیکترین و راحت ترین است.شکل پذیری به توانایی مقاومت در برابر خم شدن و حفظ شکل سیم پیچ اشاره دارد.وقتی شکل پذیری خوب باشد ، شکل بدون تغییر باقی می ماند.پس از برداشتن از دستگاه سیم پیچ ، سیم پیچ می تواند زوایای مختلفی را حفظ کند ، سیم پیچ مستطیلی به شکل بشکه در نمی آید و یک سیم واحد از آن خارج نمی شود.Insertability به توانایی جاسازی شکاف اشاره دارد.

 

2. قیمت

 

قیمت و هزینه سیم میناکاری چسبنده را باید در کاربرد آن در نظر گرفت.روند قیمت سیم میناکاری خود چسب مانند سیم میناکاری معمولی است.هرچه قطر سیم نازک تر باشد ، قیمت آن بالاتر است.تحت شرایط قطر سیم یکسان ، قیمت سیم میناکاری خود چسب 20-80 RMB / kg از سیم میناکاری معمولی بیشتر است.با این حال ، در فرایند استفاده از آن ، مزایای ناشی از رنگ ذخیره شده ، هزینه ساعت کار ، هزینه استهلاک تجهیزات غوطه وری و چرخه تولید ذخیره شده بسیار بیشتر از تفاوت قیمت آن است.

 

3. سازگاری

 

سازگاری سیم میناکاری خود چسب دار با ترکیب شیمیایی و شاخص دما سایر مواد.سایر مواد مورد استفاده در محصولات اجزای مغناطیسی مانند ترانسفورماتور: اسکلت باکلیت یا فلز ، فیلم تفلون یا کاغذ تلفن (لایه عایق) ، خط خروجی AF و غیره از نظر ترکیب شیمیایی و شاخص دما با سیم میناکاری خود چسب سازگار است. به

 

4. شاخص دما و عملکرد حرارتی

 

به طور کلی ، سیم سیم پیچ با شاخص دمای مربوطه باید با توجه به افزایش دمای مجاز محصولات ترانسفورماتور یا بالاترین شاخص نقطه داغ که ممکن است در سیم پیچ ظاهر شود ، انتخاب شود.

 

5. عوامل فضایی

 

طراحی ابزارهای الکترونیکی متراکم و مینیاتوری است.کاهش حجم ترانسفورماتور و بهبود ضریب فضای سیم پیچ مشکلاتی است که باید در انتخاب سیم سیم پیچ مورد توجه قرار گیرد.برای سیمهای سیم پیچ با سطح مقطع یکسان ، ضریب فضایی نوار فویل (ترانسفورماتور مسطح) بیشترین است و پس از آن سیم تخت و سیم گرد قرار می گیرد.در مقایسه با سیم های میناکاری شده گرد معمولی ، سیم میناکاری خود چسبان حجم سیم پیچ را کاهش نمی دهد ، اما در صورت استفاده از سیم های مینا کاری خود پیوند دهنده ، که برای بهبود ساختار محصول مناسب است ، نمی توان از اسکلت سیم پیچ استفاده کرد.

 

6. عملکرد الکتریکی

 

رسانایی سیم میناکاری خود چسب مانند هسته سیم میناکاری معمولی است.از آنجایی که سیم میناکاری خود چسبنده متعلق به سیم مینای روکش کامپوزیت است ، لایه عایق دارای مقاومت ولتاژ پایدار کافی (ولتاژ شکست) و مقاومت عایق است که بیشتر از سیم میناکاری معمولی است.

 

7. خواص مکانیکی

 

انتخاب سیمهای سیم پیچ باید دارای مقاومت سایشی مناسب ، مقاومت در برابر خراش و مقاومت در برابر خم شدن باشد.هنگامی که سیم پیچ سیم پیچ فشار زیادی را تحمل می کند ، مناسب است که از سیم مینای لایه ای با عایق کامپوزیت استفاده شود.سیم میناکاری شده پلی استر خود چسبان مقاومت خوبی در برابر سایش و مقاومت در برابر خراش دارد.

 

8. مقاومت در برابر حلالهای آلی و خوردگی شیمیایی

 

سیم میناکاری شده پلی اورتان چسبی دارای مقاومت قوی در برابر حلالهای آلی و خوردگی شیمیایی است.

 

9. جوش پذیری مستقیم

 

اکثر سیم های میناکاری شده قابلیت جوش پذیری مستقیم را ندارند.در حین جوشکاری ، لازم است لایه عایق را با کاغذ سنباده یا وسایل دیگر بردارید ، به ویژه هنگامی که تعداد زیادی سیم پیچ ترانسفورماتور وجود دارد (دهها اتصالات لحیم کاری وجود دارد) ، که بسیار وقت گیر است.علاوه بر این ، هنگامی که قطر سیم میناکاری شده بسیار کوچک است ، حذف لایه رنگ به آسانی به هسته سیم آسیب می رساند.سیم مینای پلی اورتان خود چسب دار دارای قابلیت جوش پذیری مستقیم است که باعث افزایش کارایی عملیات پایان ترانسفورماتور می شود.

 

10. پیوند حرارتی

 

زخم سیم پیچ با سیم میناکاری خود چسب پخته می شود تا پوشش چسبنده ذوب شده و متصل شود ، اعمال فیزیکی و شیمیایی را انجام دهد و پس از خنک شدن به خودی خود ثابت و تشکیل شود.

 

 

نتیجه

 

سیم های پلی اورتان و پلی استر خود چسب دار به طور گسترده ای در میکرو موتورها و کویل های صوتی استفاده می شود.سیمهای لعابی پلی اورتان خود چسبنده به تدریج در کویلهای فرکانس بالا استفاده می شود.با متداول شدن فن آوری نصب سطح و طراحی ترانسفورماتور بدون چارچوب وصله ای ، ابتدا باید سیم مینای خود چسب دار را در نظر گرفت.

 

هنگامی که ترانسفورماتور و سایر اجزای مغناطیسی با تعداد زیادی چرخه کوتاه روبرو می شوند ، بازده بالای استفاده از سیم میناکاری خود چسب به طور کامل منعکس شده است.

 

——این مقاله برگرفته از اینترنت است.