معرفی روش های مختلف اتصال به سیم های لعابی خود باندینگ

May 26, 2022
آخرین مورد شرکت معرفی روش های مختلف اتصال به سیم های لعابی خود باندینگ

معرفی روش های مختلف اتصال به سیم های لعابی خود باندینگ

 

 

1، مقدمه ای بر سیم های لعابی خود باندینگ

 

سیم‌های گرد مسی لعابی خود باند، سیم‌های گرد آلومینیومی با روکش مسی خود باندینگ و سیم‌های گرد آلومینیومی لعابی خود باندینگ، سیم‌های لعابی هستند که از پوشش یکنواخت فیلم عایق و فیلم خود باندینگ روی هادی فلزی و پخت تشکیل می‌شوند.

 

فیلم عایق عمدتاً شامل پلی اورتان، پلی استر، پلی استر-ایمید، پلی آمید-ایمید، پلی آمید و غیره با مقاومت درجه حرارت 130-240 کلاس است.با توجه به تقاضای بازار، محصولات سیمی لعابی مختلف با لایه‌های عایق دوتایی که با دو نوع پرایمر عایق ترکیب شده‌اند نیز تولید شده‌اند.

 

دو نوع فیلم رنگی خود چسبنده وجود دارد: ترموپلاستیک و ترموست.

 

آخرین مورد شرکت معرفی روش های مختلف اتصال به سیم های لعابی خود باندینگ  0

 

 

2، روش باندینگ

 

● حلال خود چسب

خود چسب حلال برای دستیابی به اثر خود باندینگ با پوشش حلال مناسب (اتانول) روی سیم از طریق دستگاه در فرآیند سیم پیچی است.غلظت حلال 80 تا 90 درصد ترجیح داده می شود و حلال را می توان با آب رقیق کرد.اگر غلظت خیلی کم باشد، فرآیند خود پیوند سخت می شود.

 

● کوره خود چسب

خود چسب کوره به این صورت است که کویل های خود باندینگ را برای گرم کردن داخل فر قرار می دهد تا به اثر پخت فیلم خود باندینگ دست یابد و دمای نرم شدن مجدد را بهبود بخشد.برای گرم شدن یکنواخت کویل ها معمولاً دمای فر با توجه به شکل و اندازه کویل ها بین 170 تا 230 درجه سانتیگراد و زمان مورد نیاز 20 تا 40 دقیقه می باشد.

 

● هوای گرم خود چسب

خود چسب هوای گرم برای دستیابی به هدف خود چسبندگی با دمیدن هوای گرم به سیم ها در فرآیند سیم پیچی است.دمای هوای گرم در سیم پیچ معمولا بین 170 تا 230 درجه سانتیگراد است که به قطر سیم، سرعت سیم پیچ و شکل و اندازه سیم پیچ بستگی دارد.این روش برای اکثر کاربردها مناسب است.

 

● خود چسب پرانرژی

خود چسب الکتریسیته به این صورت است که سیم پیچ ها توسط جریان گرم می شوند و فیلم خود باندینگ ذوب می شود تا خودچسب شود.شدت جریان مورد نیاز به شکل و اندازه سیم پیچ ها بستگی دارد.برای سیم‌های بالای 0.10 میلی‌متر (AWG 38) استفاده از خودچسب انرژی‌زا توصیه می‌شود، اما باید توجه ویژه‌ای داشت که مرکز سیم‌پیچ بیش از حد گرم نشود، زیرا دمای بیش از حد بالا ممکن است به عایق آسیب برساند و باعث اتصال کوتاه شود.

 

آخرین مورد شرکت معرفی روش های مختلف اتصال به سیم های لعابی خود باندینگ  1