سیم گرد مسی لعابی شده از نوع خود باندینگ هوای گرم برای موتور برند CHINGCUNG

May 23, 2022
آخرین اخبار شرکت سیم گرد مسی لعابی شده از نوع خود باندینگ هوای گرم برای موتور برند CHINGCUNG

سیم گرد مسی مینا شده خود باندینگ نوع هوای گرم مخصوص موتور برند CHINGCUNG

 

 

1، ساختار سیم های لعابی خود باند

 

سیم‌های گرد مسی لعابی خود باند، سیم‌های گرد آلومینیومی با روکش مسی خود باندینگ و سیم‌های گرد آلومینیومی لعابی خود باندینگ، سیم‌های لعابی هستند که از پوشش یکنواخت فیلم عایق و فیلم خود باندینگ روی هادی فلزی و پخت تشکیل می‌شوند.

 

● فیلم عایق

فیلم عایق عمدتاً شامل پلی اورتان، پلی استر، پلی استر-ایمید، پلی آمید-ایمید، پلی آمید و غیره با مقاومت درجه حرارت 130-240 کلاس است.با توجه به تقاضای بازار، محصولات سیمی لعابی مختلف با لایه‌های عایق دوتایی که با دو نوع پرایمر عایق ترکیب شده‌اند نیز تولید شده‌اند.

 

● فیلم Self Bonding

دو نوع فیلم رنگی خود چسبنده وجود دارد: ترموپلاستیک و ترموست.

 

آخرین اخبار شرکت سیم گرد مسی لعابی شده از نوع خود باندینگ هوای گرم برای موتور برند CHINGCUNG  0

 

 

2، کمبود سیم لعابی رایج در ساخت سیم پیچ موتور

 

سیم لعابی رایج معمولاً برای ساخت وسایل برقی مختلف و سیم‌پیچ‌های موتور استفاده می‌شود، اما باید فرآیندهای پیش خشک کردن، فرو بردن رنگ، خشک کردن قطره‌ای، خشک کردن و غیره را طی کند.دو روش متداول برای آغشته کردن سیم پیچ موتور وجود دارد.یکی فرو بردن کل سیم پیچ در رزین مایع (رنگ آغشته کننده) و دیگری چکاندن رزین در قسمت ثابت کویل ها.هر دو روش باید پخته و جامد شوند تا آغشته سازی واقعاً کارایی فنی خود را اعمال کند.

 

اگرچه روش های اشباع فوق می توانند نتایج رضایت بخشی را به دست آورند، اما دارای کاستی های زیر نیز هستند:

(1) نفوذ رنگ آغشته به کویل های محکم بسته شده معمولاً غیرقابل اعتماد و غیرقابل پیش بینی است، حباب دارد و اصلاً هیچ چسبندگی ندارد، به ویژه برای رنگ آغشته شده با محتوای جامد بالا.

(2) رنگ آغشته به کویل ها نفوذ می کند و سپس حلال را از طریق کوره تبخیر می کند، که نه تنها اثرات نامطلوب فیزیکی و شیمیایی بر روی سیم پیچ کم و بیش ایجاد می کند، بلکه انرژی گرمایی زیادی را نیز مصرف می کند.ساخت و نگهداری دستگاه اشباع نیز به هزینه خاصی نیاز دارد.

(3) تبخیر حلال باعث آلودگی محیط زیست می شود که برای سلامت اپراتورها و خطر آتش سوزی مفید نیست.

 

آخرین اخبار شرکت سیم گرد مسی لعابی شده از نوع خود باندینگ هوای گرم برای موتور برند CHINGCUNG  1

 

 

3، سیم های لعابی خود باندینگ و کاربردهای آنها

 

در دهه 1940، سیم مینای خود باندینگ برای اولین بار توسط فلپس دوج از ایالات متحده توسعه یافت.این شرکت از رنگ استات سلولز برای پوشش سیم لعابی روغنی استفاده می کند که سیم مینای خود باند اصلی است.هنگامی که از آن برای پیچیدن سیم پیچ انحراف تلویزیون سیاه و سفید استفاده می شود، تا زمانی که به درستی گرم و خنک شود، می توان شکل پیچیده آن را ثابت کرد تا مشکل ساخت سیم پیچ انحراف در مرحله اولیه حل شود.به عنوان جهت توسعه سیم لعاب دار، این محصول اغلب توسط مردم در سال های اخیر ارزشمند است.

 

سیم پیچ با سیم مینای خود باندینگ می تواند از طریق پخت یا انرژی دهی مستقیم سیم پیچ و یا با کمک حلال مناسب برای اعمال فیزیکی و شیمیایی، پوشش خودچسب را به یکدیگر ذوب کرده و به هم بچسباند و پس از سرد شدن ثابت شود.می توان گفت که در جاهایی که به سیم میناکاری شده نیاز است، می توان از سیم مینای خود باندینگ موثرتر استفاده کرد.

 

کاربرد آن را به طور کلی می توان به دو دسته تقسیم کرد:

نوع اول ساخت سیم پیچ های خاص یا بدون قاب است که بدون سیم مینای خود چسباننده ساخته نمی شود.به عنوان مثال، اگر سیم پیچ انحراف تلویزیون با سیم لعابی عمومی ساخته شده باشد، فرآیند بسیار پیچیده است و ساخت آن دشوار است.ساخت آرمیچر دیسک سیم پیچ در میکرو موتور مخصوص نیز از این دسته است.

دسته دوم ساخت انواع لوازم برقی و سیم پیچ موتور است.پس از استفاده از سیم مینای خود باندینگ، نه تنها می توان فرآیند را در چند دقیقه تا ده ها دقیقه تکمیل کرد، بلکه می توان بر کاستی های فرآیند اشباع فوق نیز غلبه کرد.از منظر توسعه فرآیند، رواج و استفاده از سیم های مینای خود باندینگ در ساخت این نوع کویل ها آینده بسیار گسترده ای دارد.

 

آخرین اخبار شرکت سیم گرد مسی لعابی شده از نوع خود باندینگ هوای گرم برای موتور برند CHINGCUNG  2

 

 

4، مزایای سیم مینای خود باندینگ در ساخت سیم پیچ موتور

 

(1) استفاده از سیم مینای خود چسباننده برای ساخت سیم پیچ موتور می تواند به طور کامل یا جزئی فرآیند اشباع را از بین ببرد.نه تنها می توان این فرآیند را در چند دقیقه تا ده ها دقیقه تکمیل کرد و شدت زایمان را کاهش داد، بلکه می توان بر کاستی های فرآیند اشباع فوق نیز غلبه کرد.

(2) استفاده از سیم لعابی خود باند برای ساخت سیم پیچ موتور همچنین می تواند تداوم و اتوماسیون تولید را درک کند، محل تولید را صرفه جویی کند و سطح کیفیت سیم پیچ ها را بهبود بخشد.

(3) سیم مینای خود باندینگ در ساخت سیم پیچ موتور استفاده می شود که می تواند باعث صرفه جویی در انرژی و حذف آلودگی شود.

 

آخرین اخبار شرکت سیم گرد مسی لعابی شده از نوع خود باندینگ هوای گرم برای موتور برند CHINGCUNG  3

 

 

5، سیم های لعابی خود باندینگ نوع هوای گرم ویژه موتورهای برند CHINGCUNG

 

آخرین اخبار شرکت سیم گرد مسی لعابی شده از نوع خود باندینگ هوای گرم برای موتور برند CHINGCUNG  4

 

شانگهای HUSU M&E Technology Co., LTD متعهد است که سیم های لعابی خود چسباننده و سیم های لعابی خاص با فناوری پیشرفته و کیفیت قابل اعتماد را به مشتریان داخلی و بین المللی ارائه دهد.

 

با توسعه کاربرد سیم های مینای خود باندینگ از موتور کنترل کوچک تا موتور بزرگ و ترانسفورماتور، شرکت ما در تولید سیم های خود باندینگ هوای گرم با قطر 0.20-1.65 میلی متر تخصص دارد.

 

صمیمانه از مشتریان جدید و قدیمی برای پرس و جو استقبال می کنیم!